سبد خرید 0

وبلاگ

ذهن مک کینزی

ذهن مک کینزی؛ درک و استفاده از ابزارهای حل مسئله…

عنوان کتاب (فارسی): ذهن مک کینزی: درک و استفاده از ابزارهای حل مسئله و تکنیک‌های مدیریت برترین شرکت مشاوره‌ جهان

عنوان کتاب (انگلیسی): The McKinsey Mind: Understanding and Implementing the Problem-solving Tools and Management Techniques of the World’s Top Strategic Consultant Firm

نام نویسنده: Paul N. Friga, Ethan Rasiel

ناشر : McGraw-Hill Education

سال و دوره چاپ : 1st edition (October 17, 2001)

 

مروری بر کتاب ذهن مک‌کینزی

ذهن مک‌کینزی

نویسنده کتاب ذهن مک کینزی در این کتاب راهنمایی در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد تا مفاهیم و مهارت‌های مک‌کینزی را که منجر به موفقیت و پیشرفت این شرکت شده در عمل به کار بگیرند.

شرکت مک‌کینزی یکی از مورداحترام‌ترین و مرموز‌ترین شرکت‌های جهان است که خوانندگان حوزه‌ی کسب‌وکار از مطالعه‌ی کتاب‌های منتشرشده درباره‌ی آن سیر نمی‌شوند.

مک کینزی یکی از بزرگ‌ترین موسسه‌هایی است که در حوزه‌های مدیریتی خدمات مشاوره ارائه می‌دهد. این موسسه در مشاوره‌های خود عمدتاً بر سطوح ارشد مدیریتی تمرکز می‌کند و در سراسر جهان به کسب‌وکارها، نهاد‌ها و حتی دولت‌های مختلف مشاوره می‌دهد.

نویسنده کتاب، ایثان رازیل (Ethan Rasiel) یکی از مشاوران شرکت مک کینزی است. او در سال کتاب «شیوه‌ی مک کینزی» (The McKinsey Way) را منتشر کرد که تبدیل به کتابی پرفروش و پرطرفدار شد.

در سال 2002 این نویسنده با همکاری پل فریجا، کتاب ذهن مک کینزی (The McKinsey Mind) را به‌عنوان راهنمایی کاربردی برای استفاده‌ی هرچه بهتر خوانندگان از کتاب قبل منتشر کرده است.

در حالی‌که کتاب پیشین شامل مطالعه‌ی موردی مشکلات مشتریان درجه‌یک و مثال‌‌هایی در مورد شرکت بود، ذهن مک کینزی برای استفاده از تکنیک‌ها و متدهای ‌مک کینزی، راهنمایی گام‌به‌گام، مثال‌هایی واقعی و تمرین‌هایی ساده ارائه کرده تا مشکلات ریشه‌ای انواع شرکت‌ها را به‌راحتی قابل‌حل ساخته و آن را به اوج موفقیت خود برساند.

 

کتاب دارای هشت فصل اصلی با عناوین زیر است که در ذیل هر فصل شیوه‌ها و اصول مربوط به موضوع فصل ارائه می‌شود:

  • شکل‌دهی به مسئله
  • طراحی تحلیل
  • گردآوری اطلاعات
  • تفسیر نتایج
  • ارائه ایده‌ها
  • مدیریت تیم
  • مدیریت مشتری
  • مدیریت بر خود

ذهن مک‌کینزی کتاب

کتاب ذهن مک‌کینزی را می‌توان هم به‌صورت جداگانه و هم همراه با کتاب شیوه‌ی مک‌کینزی مطالعه کرد چراکه هردوی آن‌ها از رویکردی مشابه برخوردارند.

کتاب شیوه مک کینزی یا روش مک‌کینزی برای افرادی که می‌خوانند با مطالعه یک متن سبک و جذاب، اطلاعات لازم را درباره مشاور مدیریت کسب کنند و همچنین برای کسانی که می‌خواهند برخی اصول را در مورد نحوه فعالیت شرکت مک کینزی درک کنند بسیار مناسب است.

 

ذهن مک کینزی

تلخیص: تارا کاوه‌ای

 

برای مطالعه بیشتر

در بخش خواندنی‌های وبسایت راچونه، مقاله‌ها، جستارها و کتاب‌های مختلفی را در حوزه مدیریت برای شما گردآوری‌ کرده‌ایم.

خواندنی‌ها

اگر به مبحث مختلف حوزه مدیریت علاقه‌مندید از شما دعوت می‌کنیم ویدیوهای ما را در آپارات مشاهده بفرمایید و با مطالب آموزشی ما در صفحه اینستاگرام راچونه آشنا شوید.

با انواع تفکر بیشتر آشنا شو!

گروه پژوهشی راچونه دوره‌های مجازی متعددی را در حوزه انواع تفکر، تصمیم‌گیری و حل مسئله در قالب برنامه جامع یادگیری تفکر (تینکآ) تولید کرده است که می‌توانید آن‌ها را از وبسایت ما خریداری کنید.

تینکآ برنامه جامع یادگیری تفکر، بستری برای یادگیری مهارت­‌های تفکر با رویکرد یادگیری در حین عمل است. در دیدگاه تینکآ تفکر یک عمل است نه فعالیت. تینکآ ۶ اسلوب تفکر تحلیلی، تفکر انتقادی، تفکر خلاقانه، تفکر سیستمی، تفکر طراحی و تفکر استراتژیک را با استفاده از ابزار­های مختلف و در سطوح مختلف به مدیران، سازمان‌­ها و افراد آموزش می‌دهد.

اگر می­‌خواهید بیشتر راجع به چیستی تینکآ و ماهیت آن بدانید، اگر می­‌خواهید بدانید چرا باید تینکآ را انتخاب کنید، آیا تینکآ برای شما و سازمان شما مناسب است یا تینکآ به چه صورت به شما آموزش خواهد داد، از شما دعوت می‌کنیم بروشور ما را دانلود و مطالعه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

این پست را منتشر کنید

پست‌های دیگر

نوپای ناب

نوپای ناب

کتاب نوپای ناب به بررسی فرهنگ سازمانی و توانمندسازی انسان‌ها در سازمان‌ها با رویکردی نوین می‌پردازد.
بازی بُرد

بازی بُرد

کتاب بازی بُرد یک راهنمای جامع برای توسعه استراتژی‌های موفقیت آمیز در تجارت و صنعت است.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://rachoone.ir/?p=13576