1.8-Asset 10@2.2x

برنامه جامع مهارت های پژوهشی پژوهُد

سفری برای تبدیل شدن به یک پژوهشگر حرفه‌ای و توانمند

برنامه جامع مهارت‌های پژوهشی پژوهد به پژوهشگران حوزه‌های مختلف اعم از آکادمیک و سازمانی کمک می‌نماید تا ضمن شناسایی توانمندهای خود، برنامه جامع و هدفمندی برای ارتقای مهارت ها و شایستگی‌های خود به عنوان یک پژوهشگر را دنبال نمایند. مدل شایستگی پژوهُد با مطالعه جامع مدل‌های شایستگی پژوهشگری در دانشگاه های معتبر جهان طراحی شده است.

کتاب

"مجموعه سوالات روش تحقیق برای دانشجویان دکتری"

کتابی که ضمن معرفی لایه‌های مختلف پژوهش، به شما دید کلی نسبت به استفاده از روش تحقیق در پژوهش‌هایتان می دهد.

دوره تعاملی​

رفتار حرفه ای در مصاحبه دکتری

(در دو هفته پیش رو برای مصاحبه‌های دکتری در دانشگاه‌های مختلف، نفرات برتر گرایش مد نظر خود را کنار خود داشته باشید)

خرید فایل وبینار​

"ماراتن دکتری"

این وبینار به شما کمک می کند تا مارتن دکترا را بهتر بشناسید و برنامه موفقیت خود را تنظیم کنید. مخاطب اصلی وبینار دانشجویان دوره دکتری است.

ویدئو‌های پژوهُد

تجربه کلاس آنلاین دکتر ابویی

انواع پژوهش (بنیادین،کاربردی، ارزشیابی و توسعه)

بخشی از کلاس مجازی روش تحقیق دوره دکتری دانشکده مدیریت دانشگاه تهران

مسئله تحقیق/ هدف تحقیق/ سؤالات تحقیق

بخشی از کلاس مجازی روش تحقیق دوره دکتری دانشکده مدیریت دانشگاه تهران

چگونه یک پایان‌نامه را داوری کنیم؟

بخشی از کلاس مجازی روش تحقیق دوره دکتری دانشکده مدیریت دانشگاه تهران

همه چیز درباره مدل پژوهُد

مدل شایستگی

مدل شایستگی پژوهد یک رویکرد جدید برای توسعه پژوهشگران است تا خلاقیت و پتانسیل نیروهای پژوهشی را در جامعه ارتقا دهد و به ایجاد یک پایگاه تحقیقاتی کمک نماید. مدل شایستگی پژوهد یک چارچوب توسعه حرفه ای برای برنامه‌ریزی، ارتقا و حمایت از توسعه فردی، حرفه‌ای و شغلی پژوهشگران است.

ما برای تهیه مدل شایستگی از تجربیات افراد متخصص در این حوزه استفاده کردیم تا مشخصات و شایستگی‌های پژوهشگران را به صورت جامع و کامل تعیین نماییم. مدل شایستگی  پژوهد از 4 حوزه اصلی و 8 زیرشاخه تشکیل شده است که شامل دانش، توانایی‌های فکری، تکنیک‌ها و استانداردهای حرفه‌ای برای پژوهش و همچنین ویژگی های فردی، دانش و مهارت‌های کار با دیگران و اطمینان از تاثیرگذار و مفید بودن فرایند تحقیق است. هر کدام از 37 مورد توصیف شده در مدل شامل 2 سطح مقدماتی و پیشرفته است که مراحل متفاوتی از توسعه یا سطوح عملکرد را در آن مورد توضیح می دهد. 

PazhuhodModel
FlowtingBook

همه چیز درباره مدل پژوهُد

پژوهُد چیست؟

گروه استراتژی و عملکرد راچونه با هدف ارائه آموزش‌های مهارتی مکمل برای پژوهشگران، برنامه جامع مهارت‌های پژوهشی را با عنوان پژوهُد معرفی کرده است. برنامه مهارتی پژوهُد با مطالعه جامع مدل‌های شایستگی پژوهشگری در دانشگاه های معتبر جهان طراحی شده است. پژوهد تلاش دارد تا با ارتقای مهارت های پژوهشگران از مبتدی تا عالی و به گونه ای عملی، پژوهش را تبدیل به یک فعالیت چالشی و لذت بخش نماید. پژوهد با استفاده از مدل شایستگی طراحی شده برای دسته‌های مختلف پژوهشگران، به ارائه خدمات آموزشی و مربی‌گری در این حوزه می‌پردازد. مخاطبان پژوهد شامل دانشجویان تحصیلات تکمیلی، دانشجویان کارشناسی، اساتید، پژوهشگران و کارشناسان سازمان‌ها است. استفاده از برنامه جامع مهارت‌های پژوهشی پژوهد به پژوهشگران حوزه‌های مختلف اعم از آکادمیک و سازمانی کمک می‌نماید تا ضمن شناسایی توانمندهای خود، برنامه جامع و هدفمندی برای ارتقای مهارت ها و شایستگی‌های خود به عنوان یک پژوهشگر را دنبال نمایند. تیم پژوهد با محوریت دکتر محمد ابویی اردکان، عضو هیئت علمی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران در سال 99 شروع به فعالیت نموده است. اعضای تیم پژوهد عبارتند از: یوسف کاکاوندی، سجاد ابویی، زهرا واحد.