1.8-Asset 10@2.2x

برنامه جامع مهارت‌های پژوهشی پژوهُد

سفری برای تبدیل شدن به یک پژوهشگر حرفه‌ای و توانمند

برنامه جامع مهارت‌های پژوهشی پژوهد به پژوهشگران حوزه‌های مختلف اعم از آکادمیک و سازمانی کمک می‌کند تا ضمن شناسایی توانمندی‌های خود، برنامه جامع و هدفمندی را برای ارتقای مهارت‌ها و شایستگی‌های خود به عنوان یک پژوهشگر دنبال کند. مدل شایستگی پژوهُد با مطالعه جامع مدل‌های شایستگی پژوهشگری در دانشگاه‌های معتبر جهان طراحی شده است.

PazhuhodFirstSec
1Asset 66

کتاب

مجموعه سوالات روش‌تحقیق برای دانشجویان دکتری

کتابی که ضمن معرفی لایه‌های مختلف پژوهش، به شما دید کلی نسبت به استفاده از روش تحقیق در پژوهش‌هایتان می‌دهد.

1Asset 67

دوره تعاملی​

رفتار حرفه‌ای در مصاحبه دکتری ‌

در دو هفته پیش رو برای مصاحبه‌های دکتری در دانشگاه‌های مختلف، نفرات برتر گرایش مد نظر خود را کنار خود داشته باشید.

1Asset 65

خرید فایل وبینار​

ماراتن دکتری

این وبینار به شما کمک می‌کند تا ماراتن دکترا را بهتر بشناسید و برنامه موفقیت خود را تنظیم کنید. مخاطبان اصلی وبینار دانشجویان دوره دکتری هستند.

1Asset 68

ویدئو‌های پژوهُد

تجربه کلاس آنلاین دکتر محمد ابویی اردکان

انواع پژوهش (بنیادین،کاربردی، ارزشیابی و توسعه)

بخشی از کلاس مجازی روش تحقیق دوره دکتری دانشکده مدیریت دانشگاه تهران

مسئله تحقیق/ هدف تحقیق/ سؤالات تحقیق

بخشی از کلاس مجازی روش تحقیق دوره دکتری دانشکده مدیریت دانشگاه تهران

چگونه یک پایان‌نامه را داوری کنیم؟

بخشی از کلاس مجازی روش تحقیق دوره دکتری دانشکده مدیریت دانشگاه تهران

همه چیز درباره مدل پژوهُد

مدل شایستگی

مدل شایستگی پژوهد یک رویکرد جدید برای توسعه پژوهشگران است تا خلاقیت و پتانسیل نیروهای پژوهشی را در جامعه ارتقا دهد و به ایجاد یک پایگاه تحقیقاتی کمک کند. مدل شایستگی پژوهد یک چارچوب توسعه حرفه‌ای برای برنامه‌ریزی، ارتقا و حمایت از توسعه فردی، حرفه‌ای و شغلی پژوهشگران است.

ما برای تهیه مدل شایستگی از تجربیات افراد متخصص در این حوزه استفاده کردیم تا مشخصات و شایستگی‌های پژوهشگران را به صورت جامع و کامل تعیین کنیم. مدل شایستگی پژوهد از 4 حوزه اصلی و 8 زیرشاخه تشکیل شده است که شامل دانش، توانایی‌های فکری، تکنیک‌ها و استانداردهای حرفه‌ای برای پژوهش و همچنین ویژگی‌های فردی، دانش و مهارت‌های کار با دیگران و اطمینان از تاثیرگذار و مفید بودن فرایند تحقیق است. هر کدام از 37 مورد توصیف شده در مدل شامل 2 سطح مقدماتی و پیشرفته است که مراحل متفاوتی از توسعه یا سطوح عملکرد را در آن مورد توضیح می‌دهد. 

PazhuhodModel
FlowtingBook
Magnifier

همه چیز درباره مدل پژوهُد

پژوهُد چیست؟

گروه استراتژی و عملکرد راچونه با هدف ارائه آموزش‌های مهارتی مکمل برای پژوهشگران، برنامه جامع مهارت‌های پژوهشی را با عنوان پژوهُد معرفی کرده است. برنامه مهارتی پژوهُد با مطالعه جامع مدل‌های شایستگی پژوهشگری در دانشگاه‌های معتبر جهان طراحی شده است.

پژوهد تلاش دارد تا با ارتقای مهارت‌های پژوهشگران از مبتدی تا عالی و به گونه‌ای عملی، پژوهش را تبدیل به یک فعالیت چالشی و لذت‌بخش کند. پژوهد با استفاده از مدل شایستگی طراحی شده برای دسته‌های مختلف پژوهشگران، به ارائه خدمات آموزشی و مربی‌گری در این حوزه می‌پردازد.

مخاطبان پژوهد شامل دانشجویان تحصیلات تکمیلی، دانشجویان کارشناسی، اساتید، پژوهشگران و کارشناسان سازمان‌ها است. استفاده از برنامه جامع مهارت‌های پژوهشی پژوهد به پژوهشگران حوزه‌های مختلف اعم از آکادمیک و سازمانی کمک می‌کند تا ضمن شناسایی توانمندهای خود، برنامه جامع و هدفمندی برای ارتقای مهارت‌ها و شایستگی‌های خود به عنوان یک پژوهشگر را دنبال کنند.

تیم پژوهد با محوریت دکتر محمد ابویی اردکان، عضو هیئت علمی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران در سال 99 شروع به فعالیت کرده است. اعضای تیم پژوهد عبارتند از: یوسف کاکاوندی، سجاد ابویی اردکان، زهرا واحد.