سبد خرید 0

وبلاگ

تندرستی سازمانی

چطور برنامه سلامت و تندرستی کارکنان را تدوین کنیم؟

مدیران سازمان‌های مطرح دنیا، مدت‌هاست به اهمیت تندرستی کارکنان سازمان پی برده‌اند و در سال‌های اخیر، توجه به سلامت جسمی و روانی کارکنان، جایگاه بسیار مهمی را به خود اختصاص داده است.

با فهم آنکه تندرستی فردی و سلامت روانی کارمندان به طور مستقیم روی عملکرد فردی و عملکرد سازمانی تاثیر می گذارد، بسیاری از سازمان‌ها تلاش می‌کنند تا محیطی تندرست و پشتیبان برای کارکنان خود فراهم کنند.

تندرستی سازمانی به چه معناست و چه مزایایی دارد؟

تندرستی کارکنان

تندرستی سازمانی به معنای فراهم کردن فضایی ایمن و ایجاد شرایطی برای ارتقای وضعیت تندرستی و سلامت روانی اعضای سازمان است.

سازمان‌هایی که درک مناسبی از اهمیت تندرستی سازمانی دارند، راهبردها و برنامه‌های منحصر به فردی را توسعه می‌دهند تا به کاهش فشارهای کاری، بهبود تعاملات اجتماعی، ایجاد تعادل کار-زندگی، ایجاد فضایی مناسب برای تحرک و همچنین تقویت خلاقیت و نوآوری کمک کنند.

حال بیایید از سوی دیگر به این موضوع نگاه کنیم. بین یک سازمان معمولی با سازمانی که در آن به تندرستی و نشاط کارمندان توجه بیشتری می‌شود کدام را انتخاب می‌کنید؟ قطعا افراد بیشتر تمایل دارند در سازمانی کار کنند که اعضایش از نظر جسمی و روانی در وضعیت بهتری باشند.

به عبارت دیگر تندرستی سازمانی می‌تواند یک مزیت رقابتی در جذب نیروی خبره باشد و به عنوان یک عامل جذابیت برای جذب و نگهداری استعدادهای با استعداد در سازمان عمل کند.

اغلب افراد ممکن است تمایل داشته باشند در سازمانی کار کنند که به مسائل تندرستی آنها اهمیت می‌دهد و فضایی را برای رشد شغلی و شخصیتی کارکنان فراهم می‌کند.

در نهایت، تندرستی سازمانی برای کاهش استرس، حفظ و در مرحله بعد ارتقای وضعیت جسمانی و بهبود کارایی، عملکرد و سودآوری سازمان می‌تواند مؤثر باشد.

کارکنان سالم و تندرست، به طور عمده، عملکرد بهتری ارائه می‌دهند. ارتقای تندرستی کارکنان می‌تواند به کاهش استرس و افزایش تمرکز و مشوق‌های کاری، کاهش نرخ غیبت و افزایش سطح رضایت کارکنان منجر شود.

همچنین، با ایجاد یک برنامه مشخص برای ارتقای سطح تندرستی، می‌توان مشکلات سلامت را به موقع تشخیص داد و از بروز بیماری‌ها و تغییرهای پیچیده پیشگیری کرد.

(اگر به مبحث تندرستی سازمانی علاقه‌مندید و به دنبال این هستید که بیشتر با این مفهوم آشنا شوید از شما دعوت می‌کنیم مطلب زیر را در سایت راچونه بخوانید.)

بیشتر بخوانید: تندرستی سازمانی چیست و چرا باید به سلامت کارمندان اهمیت بدهیم؟

مراحل راه‌اندازی برنامه تندرستی کارکنان

تندرستی سازمانی - تندرستی کارکنان

اندازه‌گیری و پایش تندرستی سازمانی به طور منظم نیز می‌تواند به سازمان‌ها کمک کند تا دریابند که آیا تلاش‌های آن‌ها برای ایجاد محیط سالم و پشتیبان برای کارکنان جوابگو هست یا نه.

حال که دریافتیم توجه به تندرستی کارکنان از الزامات سازمان‌های موفق است، با هم مروری داریم بر چند مرحله اساسی در اجرای یک برنامه سلامت و تندرستی کارکنان در محل کار.

مراحل راه اندازی برنامه تندرستی کارکنان

در زیر چند مرحله اساسی برای اجرای یک برنامه سلامت و تندرستی کارکنان موفق در محل کار آمده است.

  1. اهدافی را تعیین کنید که هم برای شرکت و هم برای کارکنان مفید باشد.

هنگام تدوین یک برنامه سلامتی، مهم است که هدف اصلی خود را از دست ندهید. اطمینان حاصل کنید که تمام بخش‌های برنامه مزایایی را هم برای کارکنان و هم برای شرکت فراهم می‌کند. بسیار مهم است که برنامه‌های سلامتی پاسخی باشد به نیازهای اصلی کارمندان شما.

  1. یک تیم اختصاصی راه‌اندازی کنید

ایجاد یک برنامه سلامتی جامع به زمان و کار زیادی نیاز دارد. عاقلانه است که یک تیم خوب تشکیل دهید که بتواند پروژه را مدیریت کند.

اگرچه تیم احتمالاً مدیریت منابع انسانی را بر عهده دارد، اما باید افرادی را نیز شامل شود که درک خوبی از کارمندان دارند و علاقه‌مند به ترویج یک محل کار سالم هستند.

  1. جمع‌آوری داده‌ها

تحقیقات کافی را با صحبت با کارمندان انجام دهید تا زمینه‌هایی را که باید مورد توجه قرار گیرند، شناسایی کنید. این را می‌توان از طریق جلسات حضوری و نظرسنجی‌های داخلی انجام داد.

  1. برنامه‌ریزی کنید

پس از جمع‌آوری داده‌های مناسب، گام بعدی توسعه اهداف برنامه سلامتی و استراتژی‌هایی است که می‌توان برای دستیابی به آنها استفاده کرد. مراحلی برای ارزیابی دوره‌ای ابتکار نیز باید ایجاد شود.

  1. ارتباط برنامه

برنامه سلامت باید به اطلاع کارکنان برسد. آن‌ها باید بتوانند طرح‌هایی را که درگیر هستند، اهمیت سلامتی و تأثیر مثبتی که بر زندگی‌شان خواهد داشت، درک کنند.

  1. بازخورد کسب کنید و برنامه سلامتی را تنظیم کنید

یک برنامه خوب سلامتی کارکنان به طور مداوم بهینه و به روز می‌شود. تیم باید همیشه پذیرای ایده‌ها و بازخوردهای جدید باشد تا برنامه را بهبود بخشد.

 

بیشتر بخوانید: 10 برند مطرح دنیا که راز تندرستی سازمانی را درک کردند

گردآورنده: روزبه امیری

 

ورزش در سازمان با اسپورتیکآ

اگر تندرستی کارکنان سازمانتان برایتان اهمیت دارد با اسپورتیکآ همراه باشید. ورزش در سازمان امری محال نیست، متخصصان علوم ورزشی ما در اسپورتیکآ همراه شما هستند تا سازمانی پویا، خلاق و پرنشاط داشته باشید.

اسپورتیکآ برنامه جامع تندرستی و نیک‌زیستی سازمانی است که به ارائه خدمات مشاوره تندرستی، برنامه‌های تمرینی و تغذیه‌ای، تمرینات اصلاحی و توانبخشی می‌پردازد.

ویژگی متمایز اسپورتیکآ این است بر اساس شرایط ویژه هر سازمان و وضعیت تندرستی اعضای آن، به ارائه پیشنهاد‌های نیک‌زیستی و تندرستی می‌پردازد.

اسپورتیکآ دریچه جدیدی از تندرستی را به روی شما باز می‌کند. متخصصان ما در اسپورتیکآ، با در نظر گرفتن شرایط محیطی هر سازمان، برنامه‌های متفاوتی را در حوزه تندرستی طراحی و ارائه می‌کنند.

 

برای آشنایی بیشتر با خدمات اسپورتیکآ در حوزه تندرستی سازمانی از لینک زیر به صفحه اسپورتیکآ در سایت راچونه مراجعه فرمایید،

SporticA

یا با شماره‌های زیر در تماس باشید.

09122885926

02186093406

09368030201

دیدگاهتان را بنویسید

این پست را منتشر کنید

پست‌های دیگر

کتاب مدیریت استراتژیک

مدیریت استراتژیک

کتاب مدیریت استراتژیک اثر فرد آر. دیوید یکی از کتاب‌های پرفروش و محبوب در حوزه مدیریت استراتژیک است.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://rachoone.ir/?p=16700