سبد خرید 0

وبلاگ

تندرستی سازمانی

تندرستی سازمانی چیست و چرا باید به سلامت کارمندان اهمیت بدهیم؟

تندرستی سازمانی چیست؟

امروزه سازمان‌های متعددی در دنیا به اهمیت سلامت جسمانی و روانی کارکنان خود پی برده و سلامت و تندرستی سازمانی را در اولویت قرار داده‌اند.

برنامه‌های سلامتی کارکنان توسط کارفرما به منظور بهبود سلامت کارکنان و همچنین کمک به تک تک کارکنان برای غلبه بر مشکلات خاص مرتبط با سلامت انجام می‌شود.

کارکنان دارایی‌های ارزشمند هر شرکتی هستند و اطمینان از سلامت روانی و جسمی، آن‌ها را برای عملکرد خوب آماده می‌کند.

سلامت و تندرستی کارکنان معمولا تأثیر مستقیمی بر بهره‌وری و سود یک شرکت دارد و کارفرمایان بسیاری هستند که با درک اهمیت این موضوع، تندرستی و نیک‌زیستی سازمانی را در اولویت خود قرار می‌دهند.

تندرستی سازمانی

برنامه‌های سلامتی و تندرستی سازمانی چه مزایایی دارد؟

1. بهره‌وری بیشتر

کارمندانی که تغذیه مناسب دارند و به طور منظم ورزش می‌کنند، بهره‌وری بیشتری نسبت به سایر افراد خواهند داشت.

2. روحیه بالای کارکنان

برنامه‌های تندرستی باعث می‌شوند که کارکنان احساس ارزشمندی داشته باشند. در نتیجه ارائه چنین برنامه‌هایی در سازمان معمولاً منجر به مشتاق‌تر شدن و فعالیت بهتر کارکنان در محل کار می‌شود.

3. بهبود جذب و حفظ کارکنان

برنامه‌های تندرستی و سلامتی به شرکت‌ها کمک می‌کند تا بهترین کارمندان را استخدام کنند و همچنین بهترین کارمندان را حفظ کنند. بسیاری از افراد هنگام انتخاب کارفرما به شدت تحت تأثیر وجود پیشنهادهای تندرستی و سایر مزایای آن هستند. برنامه‌های سلامتی نیز با کمک به وفاداری کارکنان، نقش حیاتی در حفظ کارکنان ایفا می‌کند.

4. کاهش غیبت

سازمان‌هایی که با برنامه‌های جامع سلامتی در آن‌ها اجرا می‌شود، غیبت کمتری را تجربه می‌کنند، زیرا کارمندان سالم‌تر هستند و استرس کمتری را تحمل می‌کنند که منجر به صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌شود.

5. افزایش سطح تندرستی

کمک به کارکنان برای اتخاذ رفتارهای سالم مانند خوب غذا خوردن، ورزش منظم و اجتناب از دخانیات، خطرات سلامتی را کاهش می‌دهد. خطرات بهداشتی کم منجر به کاهش هزینه‌های مراقبت های بهداشتی می‌شود.

6. ایجاد رفاقت بین کارمندان

برخی از ابتکارات به کارمندان این فرصت را می‌دهند که سایر فعالیت‌های غیرمرتبط با کار را تجربه کنند، مانند شرکت در یک تیم ورزشی، رفتن به باشگاه یا خوردن ناهار با هم. تعامل همکاران، پیوند را تسهیل کرده و به افراد کمک می‌کند همکاری بهتری داشته باشند.

تندرستی سازمانی

 

برنامه تندرستی کارکنان را چطور راه‌اندازی کنیم؟

برای اجرای یک برنامه سلامت کارکنان موفق در محل کار چند مرحله را می‌توان در نظر گرفت:

1. اهدافی را تعیین کنید که هم برای شرکت و هم برای کارکنان مفید باشد

هنگام ایجاد یک برنامه سلامتی، مهم است که از هدف اصلی خود دور نشوید. اطمینان حاصل کنید که تمام بخش‌های برنامه، مزایایی را هم برای کارکنان و هم برای شرکت فراهم می‌کند. بسیار مهم است که برنامه‌های سلامتی پاسخ درستی به نیاز کارمندان شما باشد.

2. یک تیم اختصاصی راه‌اندازی کنید

ایجاد یک برنامه سلامتی جامع به زمان و کار زیادی نیاز دارد. یک تیم خوب تشکیل دهید که بتواند پروژه را مدیریت کند. اگرچه تیم احتمالاً مدیریت منابع انسانی را بر عهده دارد، اما باید افرادی را نیز شامل شود که درک خوبی از کارمندان دارند و علاقه‌مند به ترویج یک فضای سالم در محل کار هستند.

3. جمع‌آوری داده‌ها

درباره نیازهای کارمندان خود با آن‌ها صحبت کنید تا زمینه‌هایی را که باید مورد توجه قرار گیرند، شناسایی کنید. این را می‌توان از طریق جلسات حضوری و نظرسنجی‌های داخلی انجام داد.

4. برنامه‌ریزی کنید

پس از جمع‌آوری داده‌های مناسب، گام بعدی توسعه اهداف برنامه سلامتی و استراتژی‌هایی است که می‌توان برای دستیابی به آنها استفاده کرد. مراحلی برای ارزیابی دوره‌ای این کار نیز باید ایجاد شود.

5. ارتباط برنامه

برنامه سلامت باید به اطلاع کارکنان برسد. آن‌ها باید بتوانند اهمیت سلامتی و تأثیر مثبتی که بر زندگی‌شان خواهد داشت را درک کنند.

6. بازخورد کسب کنید و برنامه سلامتی را تنظیم کنید

یک برنامه خوب سلامتی کارکنان به طور مداوم بهینه می‌شود. تیم باید همیشه پذیرای ایده‌ها و بازخوردهای جدید باشد تا برنامه را بهبود بخشد و کارمندان را حتی سالم‌تر کند.

 

اسپورتیکآ

اسپورتیکآ یک برنامه جامع سلامت و نیک‌زیستی سازمانی است که با استفاده از آن قادر خواهید بود خدمات مشاوره تندرستی، برنامه‌های تمرینی و تغذیه‌ای، تمرینات اصلاحی و توانبخشی را از متخصصان باسابقه علوم ورزشی دریافت کنید.

ویژگی متمایز اسپورتیکآ این است بر اساس شرایط ویژه هر سازمان و وضعیت تندرستی اعضای آن، به ارائه پیشنهاد‌های نیک‌زیستی و تندرستی می‌پردازد.

چرا اسپورتیکآ؟

اسپورتیکآ دریچه جدیدی از تندرستی را به روی شما باز می‌کند. متخصصان ما در اسپورتیکآ، با در نظر گرفتن شرایط محیطی هر سازمان، برنامه‌های متفاوتی را در حوزه تندرستی طراحی و ارائه می‌کنند.

اجرای این برنامه‌ها در نهایت منجر به ارتقای سطح مشارکت کارکنان، اصلاح ساختار و فرایندهای سازمانی، تغییر نقش نیک‌زیستی مدیران و همچنین ارتقای سطح رضایت و تعهد کارکنان می‌شود.

اسپورتیکآ

خدماتی که از اسپورتیکآ دریافت می‌کنید

  • پردازش وضعیت سلامتی افراد به وسیله دستگاه آنالیز پیشرفته و ارائه مشاوره تندرستی
  • برگزاری دوره‌های آموزشی با موضوع شناخت ناهنجاری‌های بدن
  • اجرای تمرینات اصلاحی جهت بهبود ناهنجاری‌های موجود در بدن
  • ارائه برنامه تمرینی و تغذیه‌ای اختصاصی با هدف ارتقای سطح تندرستی هر فرد
  • طراحی تمرین در محل کار و زندگی با توجه به امکانات در دسترس سازمان‌ها و افراد
  • طراحی برنامه‌های تمرینی و تغذیه‌ای تخصصی
  • اجرای برنامه‌های استعدادیابی ویژه‌ کودکان و نوجوانان

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات اسپورتیکآ به صورت فردی و سازمانی با ما در تماس باشید.

09368030201

09122885926

02186093406

 

 

SporticA

دیدگاهتان را بنویسید

این پست را منتشر کنید

پست‌های دیگر

بازی بُرد

بازی بُرد

کتاب بازی بُرد یک راهنمای جامع برای توسعه استراتژی‌های موفقیت آمیز در تجارت و صنعت است.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://rachoone.ir/?p=16387