سبد خرید 0

وبلاگ

صراحت تمام عیار

صراحت تمام‌عیار

عنوان کتاب (فارسی): صراحت تمام عیار

عنوان کتاب (انگلیسی): Radical Candor: Be a Kick-Ass Boss Without Losing Your Humanity

نام نویسنده: کیم اسکات

نام مترجم: سعید قدوسی‌نژاد

ناشر: آریاناقلم

سال و دوره چاپ: چاپ ششم، 1399

 

معرفی کتاب صراحت تمام‌عیار

6179aa943d5a2a4b278cb183 1529427937 book report radical candor صراحت تمام‌عیار

اگر مدیر یا رئیس یک شرکت و سازمان هستید باید بدانید یکی از مهمترین مسئولیت‌های شما، ساختن روابط خوب بین اعضای تیمتان است؛ مسئولیتی سنگین که اغلب مدیرها برای آن آموزشی ندیده‌اند.

کتاب صراحت تمام‌عیار اثر کیم اسکات (Kim Scott) اثری است بسیار کاربردی که ضعف‌ها و اشکالاتتان را در نقش یک مدیر (و حتی کارمندی که با همکارانتان در ارتباط هستید) به شما گوشزد می‌کند و تلاش می‌کند از شما مدیری موفق بسازد.

کتاب با زبانی روان نوشته شده و نویسنده در مقدمه کتاب، با روایت کردن چند تجربه شخصی از کار در شرکت‌های مختلف از جمله گوگل و اپل، شما را قدم به قدم آماده آشنایی با اصول کوچینگ، مدیریت و روابط سازمانی می‌کند.

امر و نهی ممنوع! صحبت کنید

کیم اسکات به شما می‌آموزد در مقام یک مدیر بیشتر از دستور دادن، به صحبت‌های کارمندان گوش بدهید و آن‌ها را درک کنید. بیشتر صحبت کنید تا امر و نهی؛ به جای اینکه به جای آدم‌ها تصمیم بگیرید، آدم‌ها را ترغیب کنید در جایگاهی که هستند تصمیم بگیرند.

نویسنده در بخش اول کتاب با عنوان «فلسفه‌ای تازه برای مدیریت» به شما می‌آموزد چطور روابط صریح بسازید و خودِ خودتان باشید، چگونه راهنمایی بگیرید، راهنمایی بدهید و فضای راهنمایی را ترویج کنید؛ انگیزه اعضای تیمتان را پیدا کنید و آن‌ها را به رؤیاهایشان نزدیک کنید؛ و در نهایت در یک مجموعه کاری، بدون امر و نهی کردن، کار را با هم جلو ببرید.

بخش دوم کتاب به ابزارها و تکنیک‌های مورد نیاز در مدیریت و کوچینگ اختصاص دارد و شما را با رویکردهای ایجاد اعتماد متقابل با کارکنان، ایده‌هایی برای دریافت، ارائه و ترویج تحسین و انتقاد، تکنیک‌هایی برای جلوگیری از خستگی و فرسودگی و انجام سریع‌تر کارها به صورت گروهی آشنا می‌کند.

کتاب صراحت تمام‌عیار با دو یادداشت «آستین‌ها را بالا بزنید» و «پیاده‌سازی صراحت تمام‌عیار» و همچنین فصلی تکمیلی با نام «بازبینی تمام‌صریح عملکرد» به پایان می‌رسد.

اگر می‌خواهید با راهکارهای ایجاد فرهنگ ارتباط بین اعضای یک شرکت یا سازمان آشنا شوید و تکنیک‌هایی را یاد بگیرید که به کمک آن‌ها بین کارمندها و مدیران اعتماد و همکاری بیشتری ایجاد کنید این کتاب را بخوانید. کتاب صراحت تما‌م‌عیار به شما کمک می‌کند رهبر و رئیس بهتری باشید.

نسخه اصلی این کتاب به زبان انگلیسی در سال 2017 منتشر شد و در سطح جهانی نیز مورد استقبال زیادی قرار گرفت. صراحت تمام‌عیار پرفروش‌ترین اثر نیویورک‌ تایمز و وال‌استریت ژورنال در حوزه تجارت بوده است.

کتاب «صراحت تمام‌عیار» اثر کیم اسکات با ترجمه سعید قدوسی‌نژاد در 432 صفحه از سوی انتشارات آریاناقلم منتشر شده است.

درباره نویسنده کتاب

کیم اسکات صراحت تمام‌عیار

کیم اسکات، نویسنده کتاب‌هایی چون «فقط کار» (Just Work) و صراحت تمام‌عیار (Radical Candor)، مدیرعامل شرکت Candor است که سابقه تدریس به مدیران عامل شرکت‌های مطرح جهان از جمله توییتر (Twitter)، دراپ باکس (Dropbox) و کوالتریکس (Qualtrics) را در کارنامه دارد.

وی به عنوان یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه اپل، تدریس «مدیریت در اپل» را بر عهده داشته، ضمن اینکه تیم‌های یوتیوب (YouTube) و دابل‌کلیک (Doubleclick) را در گوگل رهبری کرده است.

برشی از متن کتاب

معرفی کتاب

«برای مدیریت موفق رشد، باید روش انگیزش هر یک از اعضای تیم را دریابید. همچنین بایستی جاه‌طلبی‌های بلندمدت هر یک از افراد را بدانید و ببینید شرایط فعلی‌شان چگونه با انگیزه‌ها و هدف‌هایشان در زندگی جور درمی‌آید.

فقط وقتی می‌توانید آدم‌های مناسبی را به نقش‌های مناسبی بگمارید و پروژه‌های مناسبی را به آدم‌های مناسبی بسپارید که کارکنان مستقیمتان را خیلی خوب بشناسید و بدانید چرا به کارشان اهمیت می‌دهند، در مسیر شغلی‌شان به دنبال چه هستند و همین‌ حالا کجای این مسیر قرار دارند».

 

بیشتر بخوانید: برگزاری دوره منتورینگ راچونه برای منتورهای «همکاران سیستم»

دیدگاهتان را بنویسید

این پست را منتشر کنید

پست‌های دیگر

کتاب مدیریت استراتژیک

مدیریت استراتژیک

کتاب مدیریت استراتژیک اثر فرد آر. دیوید یکی از کتاب‌های پرفروش و محبوب در حوزه مدیریت استراتژیک است.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://rachoone.ir/?p=15822