سبد خرید 0

بردگیم تفکر استراتژیک

بردگیم تفکر استراتژیک

در بردگیم تفکر استراتژیک، متفکران استراتژیک شهر آکنیت برای ادامه راه شهریار کنونی این شهر با هم به رقابت می‌پردازند. چالش‌های مختلف مدیریت این شهر و قوانین بازی، آن‌ها را با بحران‌ها و فرصت‌های تصمیم‌گیری استراتژیک روبرو می‌کند. اجرای تکنیک‌های تفکر استراتژیک که به افراد آموزش‌ داده‌ شده به آن‌ها نشان می‌دهد که چگونه تفکر استراتژیک می‌تواند باعث خلق تصمیم‌هایی بلندمدت و موفقیت‌آمیز شود و نقش سایر بازیگران و ذی‌نفعان در خلق استراتژی‌های برد - برد چیست. اجرای مداوم تکنیک‌ها به شرکت‌کنندگان کاربرد حقیقی تکنیک‌ها و تأثیر آن در خلق یک تصمیم استراتژیک را آموزش می‌دهد. در این بازی مهارت‌های تفکر استراتژیک، کار گروهی، مذاکره، مدیریت بحران و مدیریت زمان تقویت می‌شود.

این دوره چه ویژگی‌های خاصی دارد؟

1Asset 26
تقویت تفکر استراتژیک
استفاده از تکنیک‌ها و مفاهیم تفکر استراتژیک
1Asset 25 (2)
مناسب برای مدیران و رهبران آینده
فرصت آزمایش و تقویت مهارت‌های تفکر استراتژیک رهبران آینده
1Asset 30
بازی گروهی سازمانی (هر گروه یک تا سه نفره)
کاربردی در محیط‌های کسب‌وکار و بهترین تمرین برای کار گروهی
1Asset 27
گزارش ارزیابی حرفه‌ای مهارت تینکآ
فرصت ارزیابی مهارت‌های تفکر استراتژیک و مهارت‌های نرم و گروهی
1Asset 29
آموزش دلپذیر
تجربه‌ای پرچالش و پیش‌بینی‌ناپذیر
پخش ویدیو

نمونه فیلم تکنیک

تکنیک تحلیل اثرات نیروی بیرونی و درونی

تکنیک تحلیل اثرات نیروی بیرونی و درونی، یکی از تکنیک‌هایی است که در بردگیم تفکر استراتژیک تینکآ مورد استفاده قرار می‌گیرد. محتوای آموزشی این تکنیک توسط تینکآ تدوین و طراحی شده است.

پخش ویدیو
آینده‌نگاری

آینده‌نگاری و شبکه‌سازی از مفاهیم تفکر استراتژیک هستند که در بردگیم تفکر استراتژیک تینکآ به طورعملی با آن‌ها آشنا می‌شوید.

شرکت در این بازی برای شما و سازمانتان مناسب نیست اگر:

 • مدیران و رهبران آینده شما نیاز به مهارت‌های تفکر استراتژیک ندارند
 • مدیران و رهبران آینده سازمان شما چالش را دوست ندارند
 • به ارزیابی مهارت‌های تفکر استراتژیک کارکنان خود نیاز ندارید
 • می‌خواهید در مدت کوتاه به تعداد زیادی از کارکنانتان آموزش دهید
 • اثرگذاری بلندمدت آموزش در این مقطع دغدغه شما نیست

شرکت در این بازی برای شما و سازمانتان مناسب است اگر:

 • می‌خواهید به مدیران سازمانتان مهارت‌های تفکر استراتژیک و آینده‌پژوهی را بیاموزید
 • می‌خواهید تفکر استراتژیک را روشمند و جذاب به کارکنان بیاموزید
 • در حوزه تصمیم‌گیری‌های استراتژیک محصول/خدمت و یا سازمانتان دچار چالش هستید و به دنبال تقویت مهارت‌های تفکر هستید
 • علاقه‌مندید تجارب تفریحی و رفاهی سازمانتان را به مأموریت آموزشی خود گره بزنید
 • علاقه‌مندید مهارت‌های لازم برای تصمیم‌گیری، کار گروهی و مدیریت مؤثر را در کارکنانتان تقویت کنید
 • می‌خواهید گزارشی از ارزیابی مهارت‌های حل مسئله و نرم کارکنانتان داشته باشید

به ترتیب چه مراحلی در این دوره طی می‌شود؟

1Asset 39
1) تکمیل فرم ثبت‌نام
فرم ثبت‌نام را پر کنید. در این مرحله شما نیازمندی‌ها و اطلاعات خود را در فرمی که در همین صفحه در دسترس است وارد می‌کنید.
1Asset 38
2) تماس و مشاوره تلفنی اختصاصی
کارشناسان ما با شما تماس گرفته و پاسخ‌گوی سؤالات شما خواهند بود و همچنین اطلاعات تکمیلی را برای رفع ابهامات شما ارائه می‌دهند تا از تناسب این محصول با نیازهای خود اطمینان حاصل کنید.
1Asset 37
3) آموزش تکنیک‌های تفکر استراتژیک
تکنیک‌هایی که برای شرکت در بازی به آن نیاز دارید، پیش از شرکت در کارگاه از طریق محتوای چندرسانه‌ای به شما آموزش داده می‌شود تا در طول بازی مورد تکرار و تمرین قرار بگیرد.
1Asset 40
4) اجرای بازی
بازی در محیط سازمان شما با حضور شرکت‌کنندگان معرفی شده در مدت 4 ساعت اجرا می‌شود.
1Asset 27
5) ارزیابی علمی مهارت‌های تفکر و مهارت‌های نرم
باتوجه‌به عملکرد هر یک از بازیکنان در حین بازی و تصمیم‌هایی که در حین کار گروهی اتخاذ می‌کنند یک گزارش فنی از ارزیابی مهارت‌های نرم هر شرکت‌کننده و همچنین تسلط و فراگیری تکنیک ارائه می‌شود.

خاطرات ما با شما

فرم ثبت نام

در صورت نیاز برای کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید فرم مقابل را تکمیل فرمایید تا در اسرع وقت با شما ارتباط گرفته شود یا در غیر این صورت از طریق راه‌های ارتباطی دیگر، با ما در تماس باشید.

تلفن

021-86093406

ایمیل

rachoone.sale@gmail.com

اینستاگرام

سؤالات متداول

چرا علاوه بر دوره آموزشی، شرکت در بازی‌های تینکآ را پیشنهاد می‌کنید؟

آموزش تئوری می‌تواند به آشناسازی ذهن با مفاهیم آموزشی و ساختاردهی به آن کمک شایانی کند. با این‌ وجود، کاربست عملی تفکر و مهارت‌های آن که برای تصمیم‌گیری مؤثر موردنیاز است صرفاً با آموزش به شیوه‌ انتقال دانش اتفاق نمی‌افتد. فضای تعاملی و پرهیجان بازی کمک می‌کند که زمانی که در موقعیت‌های تصمیم‌گیری شبیه‌سازی‌شده قرار می‌گیرید استفاده درست از تکنیک‌ها را با انگیزه فرار از بحران، دریافت پاداش و موفقیت در بازی تمرین کنید.

هر بازی برای چند نفر قابل‌اجراست و چه مدت طول می‌کشد؟

بردگیم تفکر استراتژیک می‌تواند در هر تکرار برای 6 یا 9 نفر اجرا شود. اجرای هر یک از بازی‌ها، شامل معارفه، آماده‌سازی، انجام بازی، بخش آموزشی و اعلام نهایی نتایج و ارزیابی است. این تجربه برای هر گروه 4 الی 5 ساعت به طول می‌انجامد.

آیا اجرای بازی در سازمان پیش‌نیاز دارد؟

پیش از اجرای بازی این تکنیک‌ها به‌صورت ویدئویی به افراد آموزش داده می‌شود و آماده‌سازی‌های خاص موردنیاز با شرکت‌کنندگان تمرین می‌شود و سپس افراد وارد بازی می‌شوند؛ بنابراین هرچند به‌صورت فرایندی بازی پیش‌نیاز خاصی ندارد، الزاماتی که پیشنهاد می‌شود برای اجرای شرکت‌کنندگان در نظر گرفته شود طی مشاوره اعلام می‌شود.

منظور شما از بازی آموزشی سازمانی تینکآ چیست؟

همه ما از دوران کودکی با بازی آشنا هستیم و در حین بازی مهارت‌های متعددی را به صورت ناخودآگاه آموخته‌ایم. بازی‌های گروهی که برای تقویت مهارت‌های شغلی یا دستیابی به اهداف سازمانی باتوجه‌ به یک هدف خاص آموزشی طراحی می‌شود، بازی آموزشی سازمانی نامیده می‌شود. این بازی‌ها برای هر سازمان تا حدودی شخصی‌سازی می‌شوند. تینکآ، برای تقویت تفکرهای شش‌گانه با استفاده از تئوری‌های بازی‌وارسازی در آموزش سازمان‌ها، بازی‌هایی طراحی کرده است که سبب ارتقای کیفیت برگزاری دوره‌های آموزش و بهسازی کارکنان مطابق با شیوه‌های جدید سازمان‌های موفق در دنیا می‌شود، بدین شکل که برای تقویت مهارت‌های تفکر در راستای حل مسئله سازمانی و تصمیم‌گیری مدیریتی، افراد را به سفری در دنیایی متفاوت می‌برد تا افراد بتوانند در یک فضای جذاب و پویا مهارت‌های تصمیم‌گیری خویش را تقویت کنند و آموزشی که تجربه می‌کنند متمرکز بر حل مسائل سازمانی خودشان باشد.

چرا شرکت در این بازی مهارت‌های تفکر استراتژیک را تقویت می‌کند؟

در حین بازی افراد باید در 10 دور که در بازی معادل 10 سال در نظر گرفته شده، تصمیماتی را به‌صورت گروهی اتخاذ کنند که تأثیرات کوتاه‌مدت و بلند مدتی بر وضعیت مدیریت مناطق شهری آن‌ها می‌گذارد. همچنین هر تصمیم بر ابعاد مختلفی در بازی تأثیرگذار است که باعث ایجاد پیچیدگی می‌شود و لزوم زمان‌بندی، اولویت‌دهی و برنامه‌ریزی استراتژیک را بیشتر می‌کند. از طرفی عملکرد و تصمیمات سایر تیم‌ها بر موقعیت استراتژیک و فرصت‌ها و تهدیدهای شما مؤثرند. تینکآ با آموزش تکنیک‌های تفکر استراتژیک در چند مقطع خاص زمانی بازی، شما را با چالش تصمیم‌گیری بلندمدت به کمک تکنیک مواجه می‌کند. در این بازی می‌توانید تفاوت شهود شخصی و دانش به‌دست‌آمده از اجرای تکنیک را مقایسه کنید و یکی را به اختیار خود برگزینید. با انتخاب هر استراتژی و جلو رفتن بازی، افراد می‌توانند نتایج و عواقب استراتژی‌های خود را ارزیابی کرده و در آینده آن را بهبود دهند. داور در حین اجرای تکنیک به شرکت‌کنندگان کمک می‌کند که اجرای تکنیک برای تصمیم‌گیری را در عمل بهتر یاد بگیرند. در پایان بازی با مرور حوادث بازی، ارزیابی کاملی از تکنیک‌های استفاده شده و اقداماتی که طی بازی رخ می‌دهد، ارائه می‌شود که در یادگیری عمیق بسیار مؤثر است.

آیا ما می‌توانیم بازی را در سازمان خودمان اجرا کنیم؟

در صورتی‌که سازمان درخواست اجرای بازی در محیط سازمان خود را داشته باشد، این امر امکان‌پذیر است. اجرای بازی‌ها پس از مشاوره تلفنی و بازدید حضوری انجام می‌پذیرد. بازی بردگیم تفکر استراتژیک نیازمند یک فضای آموزشی برای کار گروهی 6 یا 9 نفره به همراه یک صفحه‌نمایش و وایت برد است.

آکنیت کجاست؟

آکنیت کجاست؟ تصور کنید که شهری وجود داشته باشد که در آن تصمیم‌گیری مانند بازی و تفریح لذت‌بخش و ساده باشد. شهری بی‌مکان و زمان که مملو از متفکران بزرگی است که همواره با چالش‌های جذاب و پرهیجان مواجه هستند. شهروندان این شهر تکنیک‌های تفکرهای شش‌گانه تینکآ را آموخته‌اند و از استفاده از آن در زندگی واقعی لذت می‌برند. در آکنیت اتفاق‌های عجیب و غیرمنتظره زیادی می‌افتد، از زمانی که وارد دروازه این شهر شوید به یکی از شخصیت‌های متفکران شهر تبدیل می‌شوید و در آن نقش بازی می‌کنید، شخصیت‌هایی از ماورای زمان و مکان امروز. مکان‌های ناشناخته بسیاری در شهر آکنیت است که به‌مرور تینکآ شما را به آن دعوت خواهد کرد. شخصیت‌های ماجراها به‌جای قدرت‌های فیزیکی باورنکردنی، ظرفیت ذهنی بالایی دارند و تکنیک‌های زیادی برای تفکر آموخته‌اند و به مخاطب به‌آرامی منتقل می‌کنند. آن‌ها به‌مرور برای بازی و حل معما از تکنیک‌ها بهره خواهند گرفت.

پیشنهاد ما برای شما

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://rachoone.ir/?p=10530