سبد خرید 0

وبلاگ

هنر استراتژی: راهنمایی از نظریه‌پردازان بازی برای موفقیت در کسب‌و‌کار و زندگی

عنوان کتاب ( فارسی): هنر استراتژی: راهنمایی از نظریه‌پردازان بازی برای موفقیت در کسب‌و‌کار و زندگی

عنوان کتاب (انگلیسی):   The Art of Strategy: A Game Theorist’s Guide to Success in Business and Life

نام نویسنده:  Avinash K. Dixit  و Barry J. Nalebuff

نام مترجم:

ناشر : W. W. Norton & Company

سال و دوره چاپ : 2008

تلخیص: فاطمه واشقانی فراهانی

نویسندگان کتاب آویناش دیکسیت استاد تمام اقتصاد در دانشگاه پرینستون و بری نیلباف استاد تمام اقتصاد و مدیریت در مدرسه مدیریت ییل هستند. دیکسیت یکی از موفق ترین محققان و معلمان در میان اقتصاددانان است و نیلباف از نظریه بازی در استراتژی کسب‌و‌کار استفاده می‌کند و یکی از موسسین شرکت آنست تی  (Honest Tea)، یکی از سریع‌ترین شرکت‌های در حال رشد آمریکا است. کتاب «هنر استراتژی: راهنمایی از نظریه‌پردازان بازی برای موفقیت در کسب‌و‌کار و زندگی» در سال 2008 به چاپ رسید. در ابتدا قرار بود این کتاب بازنویسی کتاب دیگر این دو نویسنده با عنوان «به صورت استراتژیک فکر کنید» که در سال 1991 چاپ شده بود باشد، ولی در حین بازنویسی نویسندگان کتاب به این نتیجه رسیدند که علاوه بر تغییرات محیطی، ذهنیت آن‌ها نیز تغییر کرده است و تجارب جدید آن‌ها مستلزم اضافه کردن مفاهیم جدید به کتاب می‌باشد. با توجه به بالا بودن میزان تغییرات، تصمیم به تغییر عنوان کتاب گرفتند. و به این ترتیب کتابی جدید نگارش شد که هدف آن کمک به استراتژیک فکر کردن افراد از طریق استفاده از مفهوم و منطق تئوری بازی است.

هنر استراتژی: نظریه بازی یعنی تفکر استراتژیک قوی

نظریه بازی یعنی تفکر استراتژیک قوی. در واقع هنر پیش بینی اقدامات بعدی رقیبتان است. یعنی به خوبی بدانید که حریفتان می‌خواهد همان کاری را انجام بدهد که شما می‌خواهید انجام دهید. اگرچه قسمت‌هایی از نظریه بازی نیازمند درک آسانی هستند، بیشتر قسمت‌های آن دور از ذهن هستند که فقط با ایجاد راهی جدید در جهان‌بینی به دست می‌آیند. نویسندگان با استفاده از تعدادی مورد‌کاوی‌های غنی ( از فرهنگ پاپ، تلویزیون، فیلم‌ها، ورزش‌ها، سیاست و تاریخ)، نشان می‌دهند که چگونه هر کسب‌و‌کار و رابطه شخصی‌ای یک جزء نظریه بازی متناسب با خودش دارد. آیا برندگان مسابقات واقعی تلویزیون نظریه‌پرداز‌های بازی غریزی هستند؟ آیا سرمایه‌گذاران بزرگ چیز‌هایی را می‌‌بینند که بقیه نمی‌بینند؟ بازیکنان بازی پوکر چه چیزی می‌دانند که شما نمی‌دانید؟ مهارت پیدا کردن در نظریه بازی، شما را در کسب‌و‌کار و زندگی‌تان موفق‌تر می‌کند و این کتاب زنده کلیدی برای فراگرفتن این مهارت است.

هنر استراتژی

کتاب از سه بخش اصلی و چهارده فصل تشکیل شده است. کتاب ضمن اشاره به مفهوم هنر استراتژی، به ارائه نمونه‌هایی از آن در حوزه‌های مختلف تصمیم گیری می‌پردازد و کاربرد نظریه بازی را در اتخاذ تصمیمات استراتژیک تشریح می‌کند. نویسندگان کتاب معتقدند یکی از موثرترین روش‌های افزایش هوش استراتژیک افراد مطالعه تجارب مختلف اتفاق افتاده در گذشته است. به همین دلیل در انتهای هر فصل مطالعات موردی مرتبط با موضوع فصل ارائه شده است. همچنین فصل پایانی کتاب از مجموعه ای از مطالعات موردی تشکیل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

این پست را منتشر کنید

پست‌های دیگر

کتاب مدیریت استراتژیک

مدیریت استراتژیک

کتاب مدیریت استراتژیک اثر فرد آر. دیوید یکی از کتاب‌های پرفروش و محبوب در حوزه مدیریت استراتژیک است.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://rachoone.ir/?p=9442