تفکر طراحی سلام گل

از نیازسنجی تا ساخت پروتوتایپ؛ اسپرینت تفکر طراحی در «سلام گل» برگزار شد

اساتید گروه راچونه کارگاه «اسپرینت تفکر طراحی» را با هدف اجرای فرایند طراحی محصول متناسب با نیاز مشتری تیرماه 1401 در مجموعه «سلام گل» شیراز برگزار کردند.

زهرا واحد و سمیرا طوفانی اصل به عنوان مدرس در این دوره حضور داشتند.

در این کارگاه سه روزه، ضمن طی شدن گام‌های اجرایی تفکر طراحی برای مجموعه سلام گل، اسپرینت تفکر طراحی برای یکی از پروژه‌های این مجموعه به اجرا رسید؛ پروژه‌ای که یکی از چالش‌های مجموعه سلام گل بود و برای آن راه‌حل‌ها و پروتوتایپ‌هایی تولید شد.

زهرا واحد، دانشجوی دکترای مدیریت رسانه دانشگاه تهران و مدیرعامل گروه پژوهشی راچونه و سمیرا طوفانی اصلی، مشاور تجربه کارکنان همراه اول و طراح و مشاور محصول، سرویس و کسب‌وکار مدرسان اسپرینت تفکر طراحی در این دوره بودند.

اسپرینت تفکر طراحی چیست؟

اسپرینت تفکر طراحی یکی از محصولات بسته جامع تفکر یادگیری تینکا است که در گروه پژوهشی مدیریت راهبردی و عملکرد راچونه طراحی شده و شرکت‌کنندگان در آن، یادگیری تفکر طراحی و مایندست آن را در عمل تمرین می‌کنند.

در اسپرینت طراحی، فرایند طراحی محصول متناسب با نیاز مشتری از مرحله شناخت نیاز تا ساخت پروتوتایپ، پیش می‌رود.

اسپرینت تفکر طراحی تینکآ، نوعی آموزش تلفیقی است.

طراحی این کارگاه به گونه‌ای است که شرکت‌کنندگان ضمن کسب دانش و مهارت‌های پایه‌ای تفکر طراحی، با طی کردن مسیر 6 مرحله‌ای، به تمرین عملی طراحی یک سرویس/ محصول با استفاده از چرخه طراحی می‌پردازند.

در اسپرینت تفکر طراحی، فرایند طراحی محصول متناسب با نیاز مشتری از مرحله شناخت نیاز تا ساخت پروتوتایپ، پیش می‌رود.

درباره تینکا بیشتر بدانید

تینکآ برنامه جامع یادگیری تفکر، بستری برای یادگیری مهارت‌های تفکر با رویکرد یادگیری در حین عمل است.

تینکآ ۶ اسلوب تفکر تحلیلی، انتقادی، خلاقانه، سیستمی، طراحی و استراتژیک را با استفاده از ابزارهای مختلف و در سطوح مختلف به مدیران، سازمان‌‌ها و افراد آموزش می‌دهد.

برای دانلود بروشور معرفی تینکا و انواع تفکر اینجا را کلیک کنید.

درباره مجموعه سلام گل بیشتر بدانید

مجموعه سلام گل یک موسسه مردم نهاد است که در حوزه مسئولیت اجتماعی و آگاه‌سازی کودکان در امور کشاورزی فعالیت می‌کند و تلاش دارد مهارت‌های مختلف را به کمک کشاورزی به کودکان آموزش دهد.

 

 خبر برگزاری کارگاه تفکر طراحی خدمات ویژه صنایع خلاق در حوزه گردشگری

 

این پست را منتشر کنید

پست‌های دیگر

پنج فرمان برای تفکر استراتژیک

5 فرمان برای تفکر استراتژیک

نویسندگان کتاب «5 فرمان برای تفکر استراتژیک» کوشیده‌اند به مدیران سازمان‌ها کمک کنند با نگاهی متفاوت به مدیریت استراتژیک، زوایای ناشناخته‌ کسب‌وکار را کشف کنند.

خلاقیت زیر اسلحه

خلاقیت زیر اسلحه

مقاله «خلاقیت زیر اسلحه» به بررسی این نکته می‌پردازد که آیا تفکر خلاق در اعضای یک سازمان در شرایط پر فشار تقویت می‌شود یا نه.