سبد خرید 0

وبلاگ

زندگی خود را چگونه ارزیابی خواهید کرد؟

عنوان کتاب (فارسی): زندگی خود را چگونه ارزیابی خواهید کرد؟

عنوان کتاب (انگلیسی): How Will You Measure Your Life?

نام نویسنده: کلیتون ام. کریستینسن؛ جیمز آلوورث؛ کارن دیلن

نام مترجم:

ناشر: Harper Business

سال و دوره چاپ: 2012

مروری بر کتاب:

در سال 2010 اندیشمند نوآوری مشهور جهان، کلیتون ام. کریستینسین، سخنرانی را در حضور فارغ‌التحصیلان دانشکده کسب‌وکار هاروارد ارائه داد و در آن با بهره‌گیری از نتایج تحقیقاتش در حوزه کسب‌وکار، مجموعه رهنمودهایی برای یافتن معنا و شادکامی در زندگی ارائه داد. وی با برشمردن نمونه‌های متعددی از تجارب شخصی خود توضیح داد که چطور برندگان هم می‌توانند به دام‌هایی بیافتند که منجر به اندوه و ناکامی آن‌ها شود.

سخنرانی کریستینسن نه از جهت صدق گفتار سخنران، بلکه از جهت زمان ارائه آن بسیار به‌یادماندنی شد. وی توانسته بود به‌تازگی بر بیماری سرطانی که جان پدرش را نیز گرفته بود غلبه پیدا کند. همچنان که کریستینسن با بیماری سرطان خود دست‌وپنجه نرم می‌کرد، این سؤال که «چطور زندگی خود را ارزیابی می‌کنید؟» بیشتر ضروری و کنایه‌آمیز می‌شد؛ بنابراین وی تصمیم به اشتراک‌گذاری دیدگاه‌های خود با خانواده، دوستان و دانشجویان گرفت. نشریه فوربس از این کتاب به‌عنوان یکی از شگفت‌انگیزترین کتاب‌ها در موضوع فلسفه شخصی قرن بیست و یکم یادکرده است.

کریستینسن در این کتاب پیشگامانه خود 4 دسته سؤال مطرح می‌کند:

  • چگونه می‌توانم این اطمینان را حاصل کنم که در مسیر شغلی خود رضایت خواهم داشت؟
  • چگونه می‌توانم این اطمینان را حاصل کنم که روابط شخصی من منبع پایدار شادکامی من می‌شوند؟
  • چگونه می‌توانم از به خطر انداختن کامل بودن اجتناب کنم و به زندان نروم؟

وی با بهره‌گیری از تجارب برخی از بزرگ‌ترین کسب‌وکارهای جهان، دیدگاه‌های شگفت انگیزش در خصوص این سؤالات چالشی را ارائه می‌کند. «چطور زندگی خود را ارزیابی می‌کنید؟» کتابی است سرشار از الهام و حکمت و کمک خواهد کرد تا دانشجویان، شاغلین و نیز والدین در تحقق مسیر خود از آن بهره نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

این پست را منتشر کنید

پست‌های دیگر

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://rachoone.ir/?p=1007